Po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja

Mężczyzna trzymający w ręce walizkę z elektronarzędziami uciekał z jednego z polkowickich sklepów. Zauważył to policjant z miejscowej komendy. Ruszył za nim w pościg i po chwili go zatrzymał. Resztą zajął się patrol mundurowych. 

Funkcjonariusz z wydziału kryminalnego polkowickiej komendy był po służbie. Wybrał się do jednego z marketów na zakupy.

– Wchodząc do sklepu, w pewnym momencie zauważył mężczyznę, który zaczął uciekać w stronę drzwi wyjściowych, trzymając w rękach walizkę z elektronarzędziami – informuje asp.szt. Daria Solińska, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Funkcjonariusz podejrzewając, że doszło do kradzieży, natychmiast ruszył za nim w pościg i zatrzymał go po kilkudziesięciu metrach.

Sprawcą okazał się 26-letni polkowiczanin, który nie chciał tak łatwo się poddać. Groził interweniującemu funkcjonariuszowi i pracownikom sklepu, którzy ruszyli mu z pomocą. W końcu złodziejem zajął się wezwany na miejsce patrol policji. Sprawcy grozi do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze nadal wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia. Sprawdzają też, czy zatrzymany mężczyzna nie ma na swoim koncie podobnych przestępstw.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..