Po kolizji schował się w lesie

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał mieszkaniec Chocianowa, zatrzymany po tym, jak jechał ciągnikiem i spowodował kolizję z osobówką. A potem uciekł.

– Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach otrzymał informację o kierującym ciągnikiem rolniczym wraz z naczepą wypełnioną drewnem, który doprowadził do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego, a następnie uciekł do pobliskiego lasu – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, mężczyzna kierujący ciągnikiem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z volkswagenem.

– Kierowca wydostał się z kabiny ciągnika i uciekł z miejsca zdarzenia – dodaje Przemysław Rybikowski. – Świadkowie opisali policjantom wygląd i ubiór mężczyzny, który kierował pojazdem w chwili zdarzenia.

Chocianowscy mundurowi szybko ustalili dane mężczyzny, a potem zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec miasta. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jeśli dalsze czynności potwierdzą ustalenia policjantów, mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..