Opublikowany: nie, Lut 11th, 2018

Płonący komin na Skarpie (FOTO)

Z kolejnym pożarem musieli zmierzyć się złotoryjscy strażacy. Tym razem interwencja okazała się konieczna w jednym z domów jednorodzinnych przy ul. Na Skarpie. 

Do dyżurnego złotoryjskiej jednostki PSP wpłynęło telefoniczne zgłoszenie o pożarze dachu, do którego doszło w jednym z jednorodzinnych budynków mieszkalnych przy ul. Na Skarpie.

Na ratunek natychmiast zadysponowano średni i ciężki samochód oraz drabinę mechaniczną typu SD-30 należące do miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zabezpieczyli teren działań, po czym udali się na rozpoznanie zagrożenia. Na szczęście okazało się, że to nie dach się pali, tylko sadza w kominie. Ratownicy przy pomocy drabiny mechanicznej dostali się do przewodu kominowego, a następnie proszkiem gaśniczym ugasili palącą się w kominie sadzę. Na koniec kulą kominiarską zbili tlące się pozostałości, po czym wybrali je z pieca i wynieśli na zewnątrz  budynku.

Miejsce zdarzenia wraz zaleceniami przekazano właścicielowi budynku. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał..

Fot. Zlotoryja112 via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..