Opublikowany: nie, Lip 21st, 2019

Płonące renault wśród zbóż (FOTO)

Jaworscy strażacy w niedzielę ok. godz. 17 zostali zadysponowani do płonącego auta osobowego. Stojący w ogniu pojazd porzucony był w polach, wśród dojrzewających zbóż w okolicy Marcinowic (gmina Mściwojów).

Pierwsi na miejscu zdarzenia byli ochotnicy z miejscowej jednostki OSP. To oni gasili płonące twingo wodą, a zastępy z JRG z Jawora dokończyli akcję, wykorzystując pianę.

Co robiło auto osobowe na śródpolnych drogach? Policja prowadzi postępowanie wyjaśniające. Wiadomo, że pojazd jest zarejestrowany w powiecie świdnickim. W trakcie trwania akcji nie odnotowano jeszcze informacji o ewentualnej kradzieży auta. Na uwagę zasługuje fakt, że strażacy z  Marcinowic dojechali na miejsce w kilka minut swoim kilkudziesięcioletnim, wozem marki STAR z wysłużoną motopompą TOHATSU.

Dzięki ich działaniom uratowali mienie o wartości co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Strażacy z tej jednostki od lat czekają na nowy wóz. Podjęli starania i mają przyznane środki na sfinansowanie nowego.

– Wyznaczono już nawet przetarg, jednak nie jesteśmy optymistycznie nastawieni. Pieniądze mogą nam przepaść, bowiem producenci mają zbyt wiele zamówień i nie mają możliwości ich realizacji w wyznaczonych grantami terminach – usłyszeliśmy na miejscu.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. Obserwator pisze:

    Małe sprostowanie mienie warte kilka set tysięcy złotych

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..