Opublikowany: pt, Mar 15th, 2019

Płatne parkingi w Lubinie? (WIDEO)

Wprowadzenia stref płatnego parkowania chce w Lubinie radny miejski Dariusz Jankowski. Miałoby to rozwiązać problem brakujących miejsc dla samochodów w naszym mieście.

Zdaniem radnego, wprowadzenie płatnego parkowania mogłoby pozytywnie wpłynąć na dostępność miejsc na parkingach.

– Nie chodzi tutaj o płatne parkingi koło domów – zastrzega Jankowski. – Rozmawiamy o parkingach, które przylegają głównie do centrów kulturalnych czy sportowych, a także znajdujących się przy ciągach ze sklepami lub lokalami usługowymi – mówi wiceprzewodniczący lubińskiej rady miejskiej.

Pomysłodawca uważa także, że wprowadzenie płatnych parkingów zachęci mieszkańców do pozostawienia samochodu pod domem i dojeżdżania do pracy autobusami komunikacji publicznej.

– W dalszym ciągu utrzymujemy bezpłatną komunikację miejską i nie ma żadnego problemu, żeby podjechać do każdego punktu w Lubinie – dodaje Jankowski.

Radny zauważa też, że inne miasta w naszym regionie i w całej Polsce miały podobny kłopot, a rozwiązały go właśnie przez wprowadzenie opłat. Jankowski formalny wniosek w tej sprawie złoży podczas najbliższej sesji.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..