Opublikowany: pon, Wrz 10th, 2018

Plądrografia w Ringu

„Plądrografia+” to tytuł najnowszej wystawy prezentowanej w legnickiej Galerii Ring. Znajdują się na niej prace warszawskiego artysty, Ryszarda Woźniaka.

Tytułowa plądrografia to twórczość rozwijająca technikę kolażu, oparta na swobodnym łączeniu odległych wizerunków lub ich fragmentów celem stworzenia nowych dzieł.

Większość prac prezentowanych na wystawie powstała na bazie zdjęć prac Stanisława Dróżdża oraz kopii fotografii z prasy i Internetu. Artysta poddawał je cyfrowym modyfikacjom, a stworzone przez siebie wersje rzutował na białe ściany i obserwował jako projekcje. Niektóre z tych projekcji postanowił w końcu namalować jako obrazy na płótnie. Rezultat tej artystycznej synergii można oglądać w Legnicy.

Wernisaż ekspozycji zaplanowano na 14 września, na godzinę 18. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Samą wystawę można odwiedzać do końca września.

Ryszard Woźniak – malarz, performer, autor tekstów, współtwórca słynnej formacji artystycznej Gruppa. Od początku lat 90. prowadzi pracownię malarstwa w Katedrze Sztuki i Kultury Plastycznej Uniwersytetu Zielonogórskiego. Uprawia malarstwo sztalugowe, tworzy instalacje i działania z zastosowaniem obrazów. Jego prace malarskie znajdują się w prestiżowych kolekcjach państwowych i w ważnych zbiorach prywatnych.

źródło: materiały prasowe

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..