Opublikowany: sob, Sty 13th, 2018

Piotruś Pan w Złotoryi

Złotoryjskie kino Aurum zaprasza na kolejne arcydzieło światowego teatru. 25 stycznia widzowie będą mogli obejrzeć retransmisję wielkiego londyńskiego spektaklu. Bilety na „Piotrusia Pana” są już do nabycia.

Zrealizowany w londyńskim National Theatre „Piotruś Pan” to czwarta z cyklu retransmisji arcydzieł światowych scen, które od października ubiegłego roku organizuje kino Aurum. Przedstawienia z najsłynniejszych oper i teatrów cieszą się coraz większym zainteresowaniem złotoryjskich widzów. Ostatni spektakl, balet „Dziadek do orzechów”, oglądała pełna sala ludzi.

Londyńskie przedstawienie powstało na podstawie sztuki szkockiego powieściopisarza i dramaturga Sir Jamesa Matthew Barrie’go, który w 1904 r. wystawił sztukę „Peter Pan” („Piotruś Pan, czyli o chłopcu, który nie chciał dorosnąć”), a w 1911 na jej kanwie napisał powieść pod tytułem „Peter Pan and Wendy”, w Polsce znaną jako „Przygody Piotrusia Pana”. Gdy Piotruś Pan, przywódca Zgubionych Chłopców, traci swój cień, mądra i dzielna Wendy pomaga mu ponownie się z nim połączyć. W podziękowaniu za tę przysługę zostaje zaproszona do Nibylandii, gdzie wróżka Dzwoneczek, indiańska księżniczka Tygrysia Lilia i mściwa piratka Kapitan Hak już czekają i zapraszają do przeżywania barwnych przygód.

Widowisko jest reklamowane jako feeria magii, muzyki i wyobraźni dla małych i dużych. „Każde dziecko będzie zachwycone, w każdym dorosłym obudzi się dziecko” – czytamy na stronie dystrybutora nazywowkinach.pl, z którym współpracuje kino Aurum. Przedstawienie jest z polskim lektorem i trwa ok. 3 godzin (z jedną przerwą). Retransmisja zaplanowana jest na czwartek 25 stycznia na godz. 18.

Bilety są do nabycia w kasach Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji przy pl. Reymonta. Za normalny zapłacimy 30 zł, a za ulgowy 25 zł. Jest także możliwość zakupu biletów grupowych (min. 10 osób) za 20 zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..