Piłkarze nożni Zagłębia wracają z trzema punktami

Podopieczni Bena van Dael’a na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera pewnie pokonali Pogoń Szczecin 3:0!

W wyjściowej jedenastce mogliśmy oglądać między słupkami Zagłębia – Konrada Forenca, a w polu, pomocnika Bartosza Slisza, który uzyskał dobre noty po ostatnim meczu. Szansę otrzymał także Łukasz Poręba.

W 18. minucie spotkania w sporym zamieszaniu pod bramką Łukasza Załuska, w krótki róg celnie strzelił Damjan Bohar i otworzył wynik meczu. W 29. minucie po ładnym przyjęciu futbolówki przez Radosława Majewskiego, ten oddał silny strzał w bramkę Forenca, ale golkiper „Miedziowych” nie dał się zaskoczyć. W drugiej połowie Zagłębie dalej było głodne zdobyczy bramkowych. W 65. minucie po faulu na Tuszyńskim, sędzia wskazał „wapno”. Z jedenastu metrów, na 2:0 podwyższył dla gości Filip Starzyński. Kilka minut później w kontrze, Zagłębie zdobyło trzecią bramkę. Jej autorem był Patryk Tuszyński. Zagłębie pewne pokonało rywali 3:0. Warto podkreślić, iż ekipa Bena van Dael’a przełamała passę Szczecina, który nie przegrał na własnym terenie od sierpnia 2018 roku.

25.kolejka Lotto ekstraklasy
Pogoń Szczecin – KGHM Zagłębie Lubin 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Damjan Bohar 18′, 0:2 Filip Starzyński (k.) 65′, 0:3 Patryk Tuszyński 69′
Widzów: 15 319

Pogoń Szczecin: Załuska – Walukiewicz, Bartkowski, Malec, Nunes (71. Matynia) – Podstawski (63. Benedyczak), Drygas, Kozulj, Majewski – Guarrotxena (55. Kowalczyk), Buksa.

Zagłębie Lubin: Forenc – Kopacz, M. Dąbrowski, Guldan, Balić – Slisz (46. Tosik), Starzyński, Poręba, Pawłowski – Bohar (89. Dziwniel), Tuszyński (84. Szysz).