Piłkarze Górnika znowu gromią

Szóste zwycięstwo w siódmym rozegranym meczu zanotowali piłkarze Górnika Złotoryja. Tym razem podopieczni trenera Eugeniusza Oleśkiewicza, grając przed własną publicznością, nie dali najmniejszych szans ekipie Włókniarza Mirsk i rozgromili rywali  aż 4:0.

Losy spotkania na dobrą sprawę rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, gdy tablica wyników wskazywała 3:0 na korzyść złotoryjan. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 9. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Bartosz Haniecki. Podwyższenie nastąpiło w 41. min. za sprawą trafienia Kamila Zielińskiego, a już kilka minut później  bramkę „do szatni” ponownie strzelił Bartosz Haniecki, który tym razem okazał się skutecznym egzekutorem rzutu karnego. Kropkę nad „i” w 81. postawił Mateusz Piotrowski, ustalając tym samym wynik spotkania na 4:0 dla ZKS-u.

Górnik Złotoryja z dorobkiem 19 pkt. plasuje się obecnie na trzecim miejscu w tabeli IV ligi dolnośląskiej (grupa zachodnia). Wyżej są tylko zespoły Chrobrego II Głogów (21 pkt.) oraz AKS Strzegom (20 pkt.). W najbliższą sobotę (6 października) górnicy zmierza się na wyjeździe z Orlą Wąsosz.