Opublikowany: czw, Cze 14th, 2018

Piłkarskie święto najmłodszych w Lubinie!

Już w najbliższą sobotę święto dziecięcej piłki w Lubinie. Na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia odbędzie się turniej KGHM Kids Cup, w którym zmierzą się wszystkie drużyny na co dzień rywalizujące w Turniejowej Lidze Trawiastej Orlików i Żaków organizowanej przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Legnicy.

Przez wiele lat formuła turnieju ewaluowała aż w końcu na dobre zadomowiła się w Lubinie na boiskach najlepszej pod względem infrastruktury akademii w Polsce. To właśnie tutaj najmłodsi z szkółek prowadzonych w niewielkich miejscowościach mogą choć przez chwilę poczuć się jak adepci profesjonalnej akademii. W sobotniej rywalizacji udział wezmą dzieci w wieku od 8 do 11 lat a spotkania rozgrywane będą na czterech dużych boiskach, które podzielone zostaną na cztery kolejne.

W ubiegłorocznej edycji brało łącznie udział 96 zespołów, w obecnej będzie to 107, co oznacza, że na lubińskich boiskach pojawi się przeszło 1300 zawodników. Wszystkie uczestniczące zespoły otrzymają nagrody rzeczowe w postaci piłek (w tej samej ilości bez względu na zajęte miejsce w klasyfikacji dla każdego zawodnika), ponieważ OZPN Legnica zamierza nagradzać za sam udział i aktywność sportową.

W czasie trwania turnieju finałowego KGHM Kids Cup na terenie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia Lubin odbędzie się prezentacja Akademii Młodych Talentów, tak by rodzice obecni na turnieju mogli zapoznać się z ofertą szkoleniową, edukacyjną i dokonać wyboru, analizy możliwości umieszczenia swojego dziecka w Akademii. Dla rodziców zawodników udostępnione do zwiedzania zostaną obiekty Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia Lubin. Każdy rodzic będzie mógł zobaczyć w jakich warunkach zawodnicy trenują, uczą się i spędzają czas wolny.

Zeszłoroczny turniej zakończył się sukcesem organizacyjnym OZPN Legnica, a my dla przypomnienia prezentujemy materiał TVRegionalna.pl z 2017 roku:

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. MK pisze:

    Niezły żart „Wszystkie uczestniczące zespoły otrzymają nagrody rzeczowe w postaci piłek (w tej samej ilości bez względu na zajęte miejsce w klasyfikacji dla każdego zawodnika), ponieważ OZPN Legnica zamierza nagradzać za sam udział i aktywność sportową.”
    Mój syn grał ale z piłką nie wrócił…

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..