Opublikowany: śr, Sie 9th, 2017

Piknik na Wzgórzu

W najbliższy czwartek i piątek na dziecińcu Wzgórza Zamkowego będzie się sporo działo. Odbędzie się tu piknik artystyczny. Organizatorzy zapraszają do udziału zarówno tych najmłodszych artystów, jak i dorosłych.

Przez dwa dni, 10 i 11 sierpnia, na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego będzie panować bardzo twórcza atmosfera. Dzieci, młodzież i dorośli będą rysować oraz malować.

Do tej pory takie zajęcia pod nazwą Akcja Wakacje organizowane były wyłącznie z myślą o młodszych mieszkańcach Lubina i odbywały się przed południem. Tym razem wydarzenie potrwa od rana aż do godziny 19.

W planach są warsztaty plastyczne dla najmłodszych, warsztaty rękodzielnicze dla młodzieży i dorosłych oraz plener malarski kierowany do artystów amatorów z terenu Lubina i okolic.

– Plener malarski organizowany jest z myślą o artystach amatorach, którzy chcą poznać proces pracy twórczej od podstaw – mówi Olga Spiak z Ośrodka Kultury Wzgórze Zamkowe. – W ciągu dwóch dni nauki rysunku i malarstwa uczestnicy dowiedzą się, jak pracować w plenerze, tworzyć szkice i kompozycje malarskie – dodaje.

Na plener nie trzeba ze sobą nic zabierać, organizator zapewni artystom niezbędne materiały do pracy, a także profesjonalną opiekę instruktorską. Podsumowanie pleneru odbędzie się w piątek o godzinie 19.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Organizatorzy proszą, by chętni wcześniej się do nich zgłosili, dzwoniąc pod numer 76 749 69 69. Liczba miejsc ograniczona.

Program wydarzenia dostępny jest TUTAJ.

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..