Opublikowany: wt, Maj 1st, 2018

Pijany recydywista znów zatrzymany

W ręce jaworskich policjantów wpadł 34-letni mężczyzna, który zdecydował się na jazdę samochodem, mając w organizmie 1,82 promila alkoholu. Do zatrzymania mężczyzny doszło, ponieważ nie on dostosował prędkości i uderzył w pojazd jadący przeciwległym pasem ruchu. W dodatku to nie wszystko, co nietrzeźwy kierowca miał na swoim sumieniu.

Do jaworskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, że na jednej z ulic doszło do kolizji drogowej. Na miejscu okazało się, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Policjanci szybko ustali, że kierowca bmw nie dostosował prędkości jazdy, w wyniku czego wpadł w niekontrolowany poślizg i uderzył w jadący prawidłowo jadącego opla na przeciwległym pasie ruchu.

Okazało się, że był to dopiero początek problemów 34-latka. Mężczyzna w chwili zdarzenia nie miał przy sobie ani prawa jazdy, ani dokumentów pojazdu. Ponadto policjanci wyczuli od niego charaterystyczną woń. Badanie alkomatem wykazało 1,82 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach na jaw wyszło również, że kierujący już nie po raz pierwszy wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu. Z tego samego powodu sąd orzekł już wcześniej wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres trzech lat.

– O dalszych losach zatrzymanego zadecyduje teraz sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności, ponieważ w przeszłości był już prawomocnie skazany za takie przestępstwo – informuje młodszy aspirant Józef Kolanek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..