Pijany polkowiczanin okradł sklep w pobliżu komendy policji

Polkowiccy policjanci zatrzymali po pościgu 25-letniego mieszkańca miasta, który ukradł kurtki z jednego ze sklepów sportowych. Na miejscu pojawili się bardzo szybko, bo placówka znajduje się blisko komendy.

– Mężczyzna zabrał z wieszaków trzy kurtki o wartości blisko 1240 złotych i wybiegł ze sklepu – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Natychmiastowy telefon obsługi zaalarmował policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy wybiegli z komendy i od razu zauważyli uciekającego z towarem mężczyznę, ruszając za nim w pościg.

Po kilkunastu metrach złodziej został dogoniony i obezwładniony. Funkcjonariusze odzyskali skradziony towar i przekazali go obsłudze sklepu. Badanie alkomatem wykazało, że 25-latek miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży. Grozi za to do 5 lat więzienia.

Fot. KPP Polkowice

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..