Opublikowany: czw, Wrz 12th, 2019

Pijany kierowca zatrzymany dzięki szybkiej reakcji świadka

Dzięki reakcji świadka udało się zatrzymać pijanego kierowcę, który swoją jazdę zakończył na betonowym słupku i drzewie. Do zdarzenia przy ul. Zwierzyckiego w Lubinie.

Kierowca Mitsubishi wyjeżdżał z ul. Nowogrodzkiej w Zwierzyckiego. Mężczyzna miał problem z opanowaniem auta i jadąc ze sporą prędkością skosił betonowy słupek i uderzył jeszcze w drzewo.

– Do samochodu podbiegł świadek wypadku i chciał udzielić poszkodowanemu pomocy. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, dlatego świadek wyciągnął kluczyki ze stacyjki i zadzwonił na policję – wyjaśnia asp. sztab. Sylwia Serafin z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Przybyli na miejsce policjanci zbadali trzeźwość kierującego. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Funkcjonariusze zatrzymali 47-latka. Zabrano mu też prawo jazdy, a pojazd został odholowany na jego koszt z miejsca zdarzenia – dodaje Serafin.

Mężczyźnie za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..