Opublikowany: pt, Kwi 12th, 2019

Pijany kierowca uderzył w auto jadące z naprzeciwka (WIDEO)

Gdyby nie siadł za kierownicą pijany, być może nie doszłoby do tego wypadku. 58-latek prowadzący forda focusa stracił panowanie nad autem i uderzył w jadące z naprzeciwka BMW. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 19 na drodze krajowej nr 36 między Niemstowem a Miłosną.

– Kierujący fordem 58-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego nie zapanował nad pojazdem i wjechał na przeciwległy pas, uderzając w jadące z naprzeciwka, w stronę Środy Śląskiej, BMW – informuje starszy sierżant Agnieszka Malmon z lubińskiej policji.

Zderzenie wyglądało bardzo groźnie. Siła uderzenia była tak duża, że ford stracił cały tył.

Podróżujące BMW małżeństwo i ich 14-letni syn trafili do szpitala. Obaj kierujący zostali przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że 58-letni kierowca forda ma go prawie 2 promile. Została od niego pobrana krew do badań na zawartość substancji odurzających. Został zatrzymany przez policję.

– Mężczyzna usłyszy zarzut spowodowania kolizji i kierowania autem pod wpływem alkoholu, za co grozi do dwóch lat więzienia – dodaje starszy sierżant Agnieszka Malmon.

Na szczęście ani małżeństwo, ani ich 14-letni syn nie odnieśli poważniejszych obrażeń, dlatego zdarzenie zostało zakwalifikowane nie jako wypadek, a jako kolizja.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..