Opublikowany: czw, Lis 16th, 2017

Pietruszko: Derby rządzą się swoimi prawami

Już w sobotę czekają nas derbowe emocje. W Głogowie szczypiorniści Zagłębia zagrają z Chrobrym. Przed tym spotkaniem rozmawialiśmy z kołowym miedziowych Tomaszem Pietruszko.

Derby z Chrobrym zawsze dodają dodatkowego smaczku. Nie inaczej będzie i tym razem?

Jak mawia klasyk derby rządzą się swoimi prawami i na pewno w tym meczu nie zabraknie twardych starć, tak jak na derby przystało. My jesteśmy na to gotowi i wiemy jakiego rodzaju spotkanie czeka nas w sobotę.

Ważne będzie aby być skancerowanym przez całe cały czas i nie grać falami jak w meczu z Meblami.

Tak, oczywiście. Nasza wygrana z Meblami mogłaby wyglądać o wiele okazalej, gdybyśmy ustrzegli się przestojów w naszej grze. W następnym spotkaniu musimy się skupić na tym aby przez 60 minut utrzymać stały poziom koncentracji.

Po dotychczasowych meczach jesteśmy z Chrobrym sąsiadami w tabeli, mamy tyle samo punktów – to może świadczyć o podobnym potencjale naszych ekip?

Pozycja w tabeli wskazywałaby na podobny potencjał obu ekip lecz należy zwrócić uwagę na różnicę wieku zawodników, którzy występują w obydwu ekipach.

Dla Ciebie jako wychowanka Zagłębia takie mecze elektryzują jeszcze dodatkowo?

Pochodzę z Lubina i utożsamiam się z tym klubem w 100% i myślę że dziwne by było, gdyby słowo Derby nie wywoływało u mnie dodatkowych emocji. Stąpam jednak twardo po ziemi i przygotowuję się do tego spotkania tak, jak do każdego innego meczu ligowego.

Rozgrywki nabierają tempa, a w najbliższym czasie większość meczów zagracie o cztery punkty. Będzie to szansa na spore podskoczenie w tabeli?

Oczywiście jest to dla nas spora szansa na awans w tabeli lecz nie wybiegamy w przyszłość i skupiamy się na najbliższym meczu.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..