Opublikowany: śr, Paź 3rd, 2018

„Pieśni żydowskiego Polesia”

Olga Mieleszczuk z zespołem wystąpi w piątek, 19 października, w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie w ramach II Festiwalu Kultury Żydowskiej. Koncert rozpocznie się o godz. 19.

Koncert nosi nazwę „Pieśni Żydowskiego Polesia”. „Polesie początku XX wieku było jednym z najbardziej tajemniczych i nieodkrytych regionów Europy – czytamy w informacji MOK. – Kraina puszcz i bagien. Kolebka antycznych plemion słowiańskich i jeden z pierwszych ośrodków chasydzkich. Koncert „Pieśni Żydowskiego Polesia” przywołuje utracony świat wielokulturowego Polesia, gdzie język jidisz przeplata się z polskim, a klezmerskie melodie z głosem pasterki. W programie szczególne miejsce zajmują pieśni z repertuaru Mariam Nirenberg, żydowskiej pieśniarki z Czarnawczyc pod Kobryniem. Żydowskie ballady, ukraińskie przyśpiewki, polskie tanga…”.
Olga Mieleszczuk jest pieśniarką, akordeonistką, badaczką wschodnioeuropejskich tradycji muzycznych. Specjalizuje się w muzyce żydowskiej, śpiewa w jidisz i po hebrajsku. Obecnie mieszka w Jerozolimie. Inicjuje projekty międzykulturowe z udziałem artystów z Polski, Izraela i Stanów Zjednoczonych. Występuje na prestiżowych scenach i festiwalach w Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Izraelu.

Bilety na koncert w cenie 20 zł dostępne są w Biurze Obsługi Klienta MOK i na www.ekobilet.pl.

Źródło: MOK w Głogowie

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..