Pierwsze zwycięstwo kadetów SMK Lubin

Czekali i się doczekali. Pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach Ligi Kadetów U-15 zanotowali koszykarze Szymona Pietraszka. W wyjazdowym meczu, lubińskie lwy pokonały UKS Gimbasket Wrocław.

– To zespół, który ma zdobywać doświadczenie, ogrywać się i w przyszłości ma stanowić o sile pierwszej drużyny – mówi Szymon Pietraszek o kadetach SMK Lubin. Szkoleniowiec prowadzi grupę młodzieżową, a także zespół seniorów i mocno liczy na to, że nowe pokolenie zasili szeregi trzecioligowego SMK.

Kadeci z każdym meczem mają coraz to więcej pokory i nabierają doświadczenia. Przegrane mecze jeszcze bardziej motywują ich do wytężonej pracy. Wysokie morale spowodowały, że w 4. kolejce Ligi Kadetów, SMK zagrało przede wszystkim bardzo mądrą koszykówkę i pewnie wygrało z rywalem z Wrocławia. W pierwszej kwarcie kadeci lubińskich lwów wygrali 17:4. Dobry rezultat jeszcze bardziej zmotywował zespół, który do końca meczu nie odpuszczali swoim rywalom ostatecznie wygrywając 64:34. 5 seria spotkań zastanie lubinian we własnej sali przy ul. KEN. SMK 27 października o godzinie 15.00 podejmie SKM Zastal Zieloną Górę.

4.kolejka Ligi Kadetów U-15, Wrocław, Hala przy ul. Trwałej 17-19
UKS Gimbasket Wrocław – SMK Lubin 34:64 (1 kwarta: 4:17, 2 kwarta: 5:18, 3 kwarta: 13:13, 4 kwarta: 8:16)

SMK Lubin: Krzysztof Niebylski 18, Jakub Jamroży 12, Jakub Sławecki 12, Igor Czubak 8, Sebastian Ziółkowski 5, Dawid Kogut 4, Rafał Raś 2, Hubert Tarnawski 2, Bartłomiej Niedbała 1, Maciej Fonał, Beniamin Stefanowicz.