Pierwsze rodziny trafiły do Centrum Pomocy Dzieciom (WIDEO, FOTO)

Od kilku dni można już korzystać z pomocy jaką oferuje Centrum Pomocy Dzieciom. Choć placówka oficjalnie zostanie otwarta w połowie września już cztery pierwsze rodziny zgłosiły się do CPD.

Centrum Pomocy Dzieciom działa już w Warszawie i Starogardzie Gdańskim. Głogów jest trzecim miastem na mapie Polski, gdzie taka instytucja powstała. Pieczę nad jej funkcjonowaniem sprawuje głogowskie Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA.

– To jest miejsce, gdzie pomagamy dzieciom skrzywdzonym, ofiarom przemocy, dzieciom wykorzystywanym seksualnie oraz dzieciom, które uczestniczą w procedurach prawnych – wymienia Anna Lechowska, prezes Stowarzyszenia dla Dzieci i Młodzieży SZANSA.

Centrum Pomocy opiera się na modelu skandynawskim, które w Polsce zostało wdrożone przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Ideą placówki jest to, aby skrzywdzone dzieci znalazły kompleksową pomoc w jednym miejscu.

Od połowy sierpnia do placówki zgłosiły się już cztery rodziny, które zostały objęte opieką psychologiczną:

 –  To jest zależne od problemu z jakim zgłasza się dziecko lub cała rodzina. Im bardziej skomplikowany i złożony jest problem, im więcej osób w nim uczestniczy tym dłużej trwa ta opieka psychologiczna – tłumaczy Agata Pona, psycholog z głogowskiego Centrum Pomocy Dzieciom.

CPD działa w siedzibie SZANSY, przy ulicy Perseusza. Obecnie trwają ostatnie przygotowania do oficjalnego otwarcia, które zaplanowano na 14 września. Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania placówki i numery telefonów pod którymi można szukać pomocy znajdują się na stronie stowarzyszenia: www.szansa.glogow.pl.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..