Pierwsze euroligowe zwycięstwo CCC!

Zespół CCC Polkowice odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach Euroligi. Podopieczne trenera Georgisa Dikeoulakosa po niezwykle emocjonującej końcówce pokonały francuski Bourges Basket.

Gospodynie rozpoczęły spotkanie mocno zmotywowane i dzięki dobrej grze w defensywie, dość szybko uzyskały kilka punktów przewagi. W drugiej kwarcie różnica wynosiła nawet dziesięć „oczek” na korzyść „pomarańczowych” (27:17). Od tej pory inicjatywę zaczęły przejmować koszykarki z Francji, które do szatni schodziły  ze stratą już tylko jednego punktu (32:31). Po zmianie stron na parkiecie wciąż przeważały przyjezdne, głównie za sprawą nieustępliwej obrony. Rozgrywające z Polkowic nie miały swobody w kozłowaniu piłki, znajdując się nawet w odległość 10 metrów od kosza bronionego przez zespół gości. Przed decydującą partią na tablicy wyników widniał rezultat 44:49 na korzyść Bourges.

Ostatnia kwarta była koncertowa w wykonaniu gospodyń, które w dramatycznej końcówce zachowały więcej zimnej krwi od swoich przeciwniczek. Na 14 sekund przed ostatnim gwizdkiem sędziego CCC prowadziło trzema punktami (69:66), ale w posiadaniu piłki były Francuzki. Wtedy znakomitym przechwytem popisała się  Weronika Gajda. Chwilę później, powołana kilka dni temu do kadry Polski rozgrywająca została taktycznie sfaulowana i stanęła na linii rzutów wolnych. Gajda obie próby wykonała bezbłędnie, zapewniając tym samym swojej drużynie pierwsze euroligowe zwycięstwo.

CCC Polkowice – Bourges Basket 71:66 (20:15,12:16, 12:18, 27:20)

CCC: Alysha Clark (15 pkt.), Temitope Fagbenle (10), Bria Holmes (11), Weronika Gajda (8), Antonija Sandric (9), Elina Babkina (7), Artemis Spanou (11), Angelika Stankiewicz, Magdalena Leciejewska, Magdalena Idziorek.