Pierwsi pacjenci już w polkowickiej placówce

Czterech pierwszych pacjentów zostało przyjętych wczoraj do Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego przy Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych.

Placówka ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na opiekę nad 15 pacjentami wymagającymi opieki długoterminowej, stacjonarnej. Są też cztery miejsca komercyjne, a niebawem do dyspozycji polkowiczan mają być oddane trzy kolejne – do tzw. opieki wytchnieniowej.

Pierwszym pacjentem przyjętym do placówki był polkowiczanin. Pan Ryszard nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować, wymaga opieki i rehabilitacji. Teraz będzie miał nie tylko odpowiednią opiekę, ale też niezbędne leczenie.

– Bardzo mi się tutaj podoba. Panie pielęgniarki są bardzo miłe, a poranna kawa, którą mnie poczęstowały jest super. Jestem wielkim gadułą i już czekam na następne osoby. Oj, będzie towarzysko i wesoło – uśmiechał się pan Ryszard.

Kolejni pacjenci, zgodnie z wyznaczonymi terminami, będą przyjmowani w najbliższych dniach. Na każdego czeka miejsce w dwuosobowym pokoju z klimatyzacją i telewizorem. Podopieczni korzystać będą z gabinetu zabiegowego i rehabilitacyjnego, specjalnego pokoju kąpielowego oraz łazienki przystosowanej dla osób niepełnosprawnych. Będą mieli zapewnioną opiekę kadry lekarskiej i pielęgniarskiej oraz rehabilitantów, dietetyka, logopedę i duszpasterza.

– Zgodnie z przepisami, zapewniamy całodobową kompleksową opiekę pielęgnacyjną, rehabilitacyjną i lekarską nad osobami niesamodzielnymi i przewlekle chorymi – przypomina Dorota Pędlowska – Wojciech, kierownik ZOL. – Obecnie mamy komplet pacjentów na miejsca zakontraktowane przez NFZ, ale co miesiąc będzie zbierać się komisja oceniająca stan zdrowia naszych podopiecznych. Osoby, które po leczeniu zostaną zakwalifikowane do samodzielnego funkcjonowania, będą mogły wrócić do domu, a my przyjmiemy kolejnych pacjentów wymagających naszej pomocy – dodaje.

Wniosek o przyjęcie do ZOL w ramach NFZ złożyło do tej pory 50 osób.

Fot. PCUZ

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..