Opublikowany: czw, Maj 31st, 2018

Masz piękny ogródek lub balkon? Pochwal się nim

Jeżeli masz piękny ogródek lub ładnie zagospodarowany balkon – nie czekaj, zgłoś się do konkursu organizowanego przez złotoryjski ratusz. Do wygrania są nagrody pieniężne.  W tym roku zmieniły się nieco zapisy regulaminu.

Władze Złotoryi już od wielu lat organizują konkurs, dzięki któremu miasto staje się piękniejsze. Cieszy się on dużą popularnością, bo w złotym grodzie nie brakuje mieszkańców z pasją dbających o swoje przydomowe ogródki czy balkony. Teraz oprócz własnej satysfakcji mogą zyskać też pieniądze i uznanie.

Oceniane w konkursie mogą być ogródki lub balkony zgłoszone przez osoby indywidualne, zorganizowane grupy mieszkańców – np. jednego bloku lub jednej klatki schodowej – oraz dodatkowo wytypowane przez komisję konkursową. Rywalizacja tradycyjnie toczyć się będzie w trzech kategoriach: najładniejszy balkon lub okno w mieście, najładniejszy ogródek przydomowy na posesjach jednorodzinnych oraz najpiękniejszy ogródek na posesjach wielorodzinnych. Nie można brać udziału w więcej niż jednej kategorii. Zgłaszać się można do końca czerwca.

Tegoroczną nowością regulaminową jest możliwość zgłaszania do konkursu tych obiektów,  które były już nagradzane przez miasto we wcześniejszych edycjach. Organizatorzy liczą, że dzięki temu do rywalizacji przystąpi więcej mieszkańców niż dotychczas.

Podczas wakacji balkony i ogródki oceniać będzie komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Wydziału Mienia Urzędu Miejskiego, straży miejskiej, złotoryjskiej stacji sanitarno-epidemiologicznej, zarządów mieszkaniowych oraz spółdzielni mieszkaniowej „Agat”. Jurorzy będą mogli też zgłaszać własne propozycje do nagrody.

Sędziowie ocenią m.in. kompozycję, użyte gatunki materiałów nasadzeniowych oraz ogólne wrażenie estetyczne ogródka czy balkonu.

Warunkiem udziału jest wypełnienie karty zgłoszenia. Jej wzór jest można pobrać ze strony organizatora, w Biurze Obsługi Interesanta UM (pok. 1) lub w Wydziale Mienia UM (pok. 8).

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi najpóźniej do końca września. Laureaci poszczególnych kategorii otrzymają dyplomy i nagrody pieniężne w wysokości od 200 zł do 350 zł.

O tym, kto zwyciężył w poprzedniej edycji kunkursu pisaliśmy Tutaj.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..