Opublikowany: śr, Sty 3rd, 2018

Piękno drzemiące w wulkanach

„Piękno drzemiące w wulkanach” – to nazwa konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży, który już po raz siódmy organizuje Złotoryjski Ośrodek Kultury i Rekreacji wspólnie z Muzeum Złota. Termin składania prac mija w piątek 6 kwietnia.

Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród złotoryjan, ale także uczestników z różnych stron Polski. Podczas jego szóstej edycji łącznie wpłynęło ponad 400 prac. Konkurs jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 16 lat. Pracę należy wykonać w formacie A3 (duży blok), dowolną techniką plastyczną (farba, tusz, kredka, batik, witraż, collage, wyklejanie, techniki własne). Inspiracją powinien być dowolnie wybrany obiekt, mający związek z wulkanem lub procesem wulkanicznym. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie np: procesu geologicznego, góry lub stożka wulkanicznego, budowy lub erupcji wulkanu, materiałów wulkanicznych wyrzuconych z głębi ziemi, śladów, efektów  i pozostałości działalności wulkanicznej, skał, minerałów, itp.

Komisja oceni prace według następujących kategorii: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII – VIII i gimnazja oraz Ośrodki Szkolno-Wychowawcze.

Prace wraz z kartą zgłoszenia i krótkim opisem należy dostarczyć lub przesłać do 6 kwietnia 2018 r. (koszty przesyłki pokrywa uczestnik),    na adres Muzeum Złota (ul. Zaułek 2)  lub Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji (pl. Reymonta 5).

Laureaci konkursu zostaną powiadomieni o jego wynikach do 30 kwietnia 2018 r.

Szczegóły konkursu wraz z kartą zgłoszeniowa dostępne są na stronie organizatora oraz pod nr telefonu: 76 878 29 85.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..