Opublikowany: czw, Mar 7th, 2019

Pięć medali taekwondzistów w Pucharze Polski (FOTO)

Aż pięć medali przywieźli  jaworscy i złotoryjscy taekwondziści z Nowej Rudy, gdzie w miniony weekend odbyły się zawody Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w tej dyscyplinie. W rywalizacji wzięło udział łącznie 282 zawodników reprezentujących 39 klubów z całego kraju. 

Dla młodych zawodników ze Sportowej Akademii Taekwon-do był to pierwszy start w tym sezonie. Okazało się, że bardzo udany start, o czym świadczy aż pięć wywalczonych krążków, jeden srebrny i cztery brązowe.

Medale dla SAT zdobyli: Nikola Łękawa z Jawora (srebro w walkach pow. 65 kg juniorek), Amelia Wzorek z Jawora (brąz w walkach do 65 kg juniorek), Mateusz Dębski z Jawora (brąz w walkach pow. 75 kg juniorów), Kasper Słociak z Jawora (brąz w walkach do 68 kg juniorów) oraz Nikodem Gadziński ze Złotoryi (brąz w walkach do 68 kg juniorów).

Start w Pucharze Polski Stanowi jedną z dwóch kwalifikacji do Mistrzostw Polski Seniorów, a dla juniorów jest doskonałą okazją, aby potwierdzić swoje aspiracje w walce o miejsce w ścisłej kadrze Polski na kwietniowe Mistrzostwa Świata w Niemczech.

– Warto dodać, że połowa startujących zawodników SAT jest jeszcze juniorami młodszymi. Stoczone pojedynki, w rywalizacji ze starszymi zawodnikami, powinny zaprocentować już niebawem. Najlepszą okazją będą Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów Młodszych i Juniorów, które już 16 marca odbędą się Brzegu Dolnym. W obu grupach wiekowych SAT reprezentować będzie blisko 20 zawodników – mówi trener młodych sportowców Karol Forgiel.

Starty Sportowej Akademii Taekwon-do możliwe są dzięki wsparciu finansowemu miasta Jawor oraz gminy miejskiej Złotoryja.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..