Opublikowany: czw, Wrz 21st, 2017

Piątek w pociągu KD? Będą zniżki dla kierowców

Fot. KD

Jutro Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu, a zatem szczególna mobilizacja dla kierowców, by choć na kilkanaście godzin przesiedli się zza kierownicy do innego środka transportu. Z tej okazji Koleje Dolnośląskie przygotowały okolicznościową ofertę na przejazdy pociągami.

22 września świętować będziemy Międzynarodowy Dzień Bez Samochodu, ale dolnośląskie przewoźnik postanowił jeszcze bardziej zmobilizować kierowców do zostawienia auta w garażu. W piątek każdy dorosły pasażer będzie mógł kupić bilet tam i z powrotem o połowę taniej. Warunek jest jeden: kasjer lub konduktor będą musieli zobaczyć dowód rejestracyjny naszego samochodu. Dodatkowo, zarząd KD postanowił wydłużyć czas obowiązywania biletu „Podróżuj z KD”, który umożliwia podróżowanie dowolną ilość razy od czwartku (godz. 18) do poniedziałku (do godz. 6) za okazaniem biletu za 35 zł.

– Kolej w naszym regionie jest realną alternatywą dla transportu samochodowego. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na codzienne dojazdy pociągami Kolei Dolnośląskich. Dlatego Zarząd Województwa Dolnośląskiego zdecydowanie popiera inicjatywy promujące kolej podejmowane przez władze spółki. Jestem przekonany, że przy okazji Międzynarodowego Dnia Bez Samochodu kolejni mieszkańcy regionu dołączą do stale rosnącej liczby zadowolonych klientów Kolei Dolnośląskich – uważa Jerzy Michalak z Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Akcja Kolei Dolnośląskich nie powinna dziwić, wszak dolnośląski przewoźnik to dziś jedna z najdynamiczniej rozwijających się w spółek kolejowych w kraju. Rocznie z jej usług korzysta ponad 7 mln pasażerów, a po torach regionu jeździ dziś więcej pociągów niż kiedykolwiek w historii.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..