Pewna wygrana Metraco Zagłębia

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin wygrały pewnie na trudnym terenie w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie nie tak dawno poległa drużyna z Gdyni. Miedziowe wygrały z Piotrcovią 29:20 (13:9).

Piotrcovia wygrywała tylko do czwartej minuty. Wówczas było 2:1 dla miejscowych. Cztery kolejne bramki padły łupem lubinianek i mieliśmy 2:5. Ekipa z Piotrkowa robiła wszystko, aby jak najdłużej trzymać dystans do miedziowych, to udawało się do 25. minuty, kiedy był remis po 8. W ostatnich fragmentach pierwszej połowy Metraco Zagłębie było już zdecydowanie lepsze. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej dały sobie rzucić tylko jedną bramkę, same trafiły aż pięciokrotnie.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło. Lubinianki nadawały ton grze i budowały swoją przewagę, która oscylowała w okolicach 6-7 bramek. Po stronie miedziowych klasę pokazała Klaudia Pielesz, która siedem razy trafiała do bramki rywalek. Jedno trafienie mniej zaliczyła skrzydłowa Kinga Grzyb. Skuteczność w ataku z dobra defensywą dały efekt w postaci bardzo pewnej wygranej.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – Metraco Zagłębie Lubin 20:29 (9:13)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Kucharska, Matyja, Klonowska, Kopertowska, Marszałek, Wypych, Wasilewska, Cygan, Ivanović, Vladislava Belmas, Despodovska, Wyrzychowska.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Grzyb 6, Mączka, Semeniuk 2, Trawczyńska 2, Buklarewicz 1, Rosińska, Górna 1, Piechnik 2, Jochymek 2, Viktoria Belmas 2, Pielesz 7, Milojević 4, Bilik.