Pewna wygrana w Chorzowie

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin nie miały problemów z odniesieniem kolejnego ligowego zwycięstwa. Dziś liderki rozgrywek pokonały na wjeździe Ruch Chorzów 32:24 (20:10) i powiększyły swoją przewagę nad resztą stawki w PGNiG Superlidze Kobiet. Dzięki wygranej Metraco Zagłębie Lubin dzięki wygranej powiększyło swoją przewagę nad drugą (Lublin) i trzecią (Koszalin) drużyną w tabeli do czterech punktów.

Znakomita defensywa była kluczem do pewnej wygranej, chociaż również w ataku lubinianki prezentowały się bardzo dobrze, szczególnie skrzydłowa Adrianna Górna, która zdobyła aż dziewięć bramek. Resztą lubinianki podzieliły się niemal po równo. Co ciekawe aż osiem zawodniczek Metraco Zagłębia zdobyło po dwie bramki.

Niebieskie, chociaż bardzo się starały nie potrafiły przebić się przez lubiński mur, a z minuty na minutę uchodziło z nich powietrze. Miedziowe sprawę załatwiły już przed przerwą, bo do szatni schodziły, prowadząc bardzo wyraźnie 20:10. W drugiej połowie szkoleniowiec Miedziowych Bożena Karkut rotowała składem i dała pograć wszystkim zawodniczkom.

– Cieszy nas wynik końcowy. Pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu, w drugiej popełniłyśmy trochę błędów własnych, jednak nie miało to wpływy na wynik spotkania – mówiła po meczu Adrianna Górna, najskuteczniejsza zawodniczka zawodów.

KPR Ruch Chorzów – Metraco Zagłębie Lubin 24:32 (10:20)

KPR Ruch: Chojnacka, Kuszka – Masłowska 5, Drażyk 4, Lipok 4, Stokowiec 3, Piotrkowska 2, Doktorczyk 2, Sójka 2, Polańska 1, Kiel 1, Rodak, Czarnik.

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Górna 9, Grzyb 3, Hartman 2, Trawczyńska 2, Rosińska 2, Ważna 2, Matieli 2, Jochymek 2, Belmas 2, Pielesz 2, Milojević 2, Wasiak.