Pewna wygrana CCC

Zgodnie z przewidywaniami zakończył się jedyny niedzielny mecz 16. kolejki Basket Ligi Kobiet. Koszykarki CCC Polkowice nie miały najmniejszych problemów z odniesieniem wyjazdowego zwycięstwa nad zespołem Sunreef Yachts Politechnika Gdańska. Losy spotkania praktycznie rozstrzygnęły się już w pierwszej kwarcie.

Tym razem mistrzynie Polski wybrały się na wybrzeże, aby zmierzyć się z przedostanią ekipą ligi, czyli Politechniką Gdańską. Zdecydowanymi faworytkami dzisiejszego starcia były koszykarki z Dolnego Śląska, które na 15 rozegranych spotkań ligowych, przegrały tylko dwukrotnie. Gospodynie natomiast tylko dwa razy schodziły z parkietu jako wygrane. Dla gdańszczanek celem numer jeden jest przede wszystkim utrzymanie w lidze na kolejny sezon.

Już od pierwszego gwizdka sędziego aż nadto było widać różnicę klas pomiędzy rywalizującymi drużynami. Podopieczne trenera Marosa Kovacika od razu zaczęły bronić bardzo agresywnie, nie pozwalając przeciwniczkom na swobodne konstruowanie akcji w ataku. Efektem było wysokie, bo aż 17-punktowe, prowadzenie CCC po pierwszej kwarcie. Kolejne dwie odsłony to również dominacja złotych medalistek Polski, których przewaga przed decydującą odsłoną wynosiła już 30 „oczek”. Ostatecznie „pomarańczowe” pewnie zwyciężyły 89:68, dzięki czemu powróciły na fotel lidera Basket Ligi Kobiet.

W najbliższą środę polkowiczanki czeka trudne spotkanie w ramach rozgrywek euroligowych. Na wyjeździe zmierzą się z rosyjską Nadieżdą Orenburg. Aby myśleć o awansie do fazy play-off, mistrzynie Polski muszą ten pojedynek wygrać.

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska – CCC Polkowice 68:89 (8:25, 16:23, 19:25, 25:16)

Sunreef: Pyka 14, Clarke 12, Conwright 11, Holopainen 7, Duszkiewicz 6, Haryńska 6, Szymańska 4, Strzelczyk 4, Ostrowska 2, Bujniak 2, Koc, Naczk.

CCC: Kizer 18, Kaczmarczyk 17, Fagbenle 14, Gajda 12, Kaltsidou 9, Thomas 7, Tyszkiewicz 7, Puss 3, Owczarzak 2.