Opublikowany: pt, Gru 1st, 2017

Pędził „setką” przez miasto. Stracił prawo jazdy (WIDEO)

Mimo że przepisy są dziś surowsze dla kierowców łamiących dozwoloną prędkość w mieście, na drogach wciąż nie brakuje aut, których właściciele za nic mają grożące im konsekwencje. Tylko w tym roku na terenie powiatu legnickiego aż 150 użytkowników dróg straciło z tego powodu prawo jazdy. Kolejny wpadł ostatnio przy ul. Piłsudskiego.

Zaostrzenie przepisów dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości o 50 km/h na terenie zabudowanym nie ostudziło zapędów domorosłych rajdowców – przekonują legniccy policjanci. Po raz kolejny przekonali się o tym, patrolując teren legnickich osiedli. Nieodpowiedzialny kierowca pędził 108 km/h.

– Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Skoda, który na ulicy Piłsudskiego w Legnicy, będąc w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 58 km/h – relacjonuje mł. asp. Iwona Król-Szymajda, rzecznik prasowy miejskiej komendy.

Iwona Król-Szymajda, rzecznik prasowy legnickiej policji

Jak się okazało, za kierownicą siedział 27-letni legniczanin. Zgodnie z przepisami, pożegnał się z prawem jazdy na najbliższe trzy miesiące, ale na tym nie koniec jego kłopotów.

– Kierowca został też ukarany mandatem karnym, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych – dodaje. mł. asp. Król-Szymajda.

Zobacz policyjne nagranie z radiowozu, zarejestrowane przy ul. Piłsudskiego.

Przypomnijmy, że każdy, kto postanowi usiąść za kierownicą mimo aktywnego zakazu, musi liczyć się z wydłużeniem okresu jego obowiązywania do 6 miesięcy. A jeśli nadal nie będzie stosował się do decyzji, może na dobre stracić uprawnienia.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..