Paweł Franczak zdobywa pierwsze podium dla CCC

Paweł Franczak wywalczył trzecie miejsce podczas ostatniego etapu wyścigu Tour of Antalya. To pierwsze podium w tym sezonie zdobyte przez CCC Sprandi Polkowice. W klasyfikacji drużynowej „pomarańczowi” ukończyli zawody na 10. pozycji.

Ostatni odcinek tureckiego wyścigu rozpoczął się od bardzo szybkiego tempa i wielu nieudanych prób zawiązania ucieczki. Dopiero po około 80 kilometrach uformowała się kilkuosobowa grupa prowadząca. Nie było w niej co prawda zawodników CCC Sprandi Polkowice, ale uciekający nie byli nigdy większym zagrożeniem dla głównego peletonu, a największa przewaga dnia wyniosła tylko 1 min. i 15 sekund.

Uciekinierzy zostali dogonieni 10 km przed metą i ze względu na płaską końcówkę można się było spodziewać masowego finiszu. „Pomarańczowi” przygotowując się na taką okoliczność, postarali się o dobrą pozycję dla swojego najszybszego zawodnika Pawła Franczaka. 27-latek wykorzystał rozprowadzenie kolegów i ukończył wyścig na trzecim miejscu. Ograł go tylko triumfator etapowy, Matteo Moschetti (Polartec-Kometa) i Andre Looij (Monkey Town).

– Końcówka była jak zwykle odrobinę niebezpieczna i chaotyczna. Dwa kilometry przed metą wpadłem przednim kołem w dziurę w asfalcie. Kierownica mi opadła, a z koła ulotniło się trochę powietrza. Na szczęście nie wykluczyło mnie to z walki o wysokie lokaty – opowiada Paweł Franczak. – Koledzy z zespołu jechali dziś bardzo aktywnie i osłaniali mnie przed wiatrem. Zgrywamy się coraz lepiej, choć wciąż brakuje tego pierwszego zwycięstwa. Zawsze brakuje kilku centymetrów lub ułamka sekundy na podjęcie właściwej decyzji. Summa summarum jestem zadowolony ze swojej formy i jazdy naszej ekipy – dodaje zawodnik.

Pozostali kolarze CCC zajęli dalsze lokaty: Leszek Pluciński (64), Paweł Bernas (68), Adrian Kurek (76), Piotr Brożyna (96). W klasyfikacji generalnej najwyżej uplasował się Paweł Bernas, który zajął 11. miejsce. Zwyciężył reprezentant Rosji Artem Ovechkin (Marathon-Tula). Drużynowo CCC Sprandi Polkowice zajęło 10. miejsce na 21 startujących ekip.