Paweł Franczak po raz trzeci wygrywa w Sobótce!

Kolarze CCC Sprandi Polkowice zdominowali wyścig otwierający sezon kolarski w Polsce. W „Ślężańskim Mnichu” w Sobótce po raz trzeci z rzędu zwyciężył Paweł Franczak, a w pierwszej dziesiątce znalazło się aż sześciu pomarańczowych. W zawodach startowali również zawodnicy TC Chrobry Scott Głogów.

Uczestnicy wyścigu mieli do pokonania aż siedem okrążeń po 18 km, a więc łącznie 126km. Chociaż runda wydawała się dość łatwa, to na kolarzy czekały trudne warunki pogodowe i silny wiatr. Dość szybko od peletonu oderwała się ucieczka, w której znalazło się sześciu zawodników najsilniejszych ekip. Wśród nich był również zawodnik polkowickiej ekipy Kamil Gradek. W połowie dystansu ich przewaga wynosiła około dwóch minut.

Na czwartej rundzie czołówka się podzieliła – do przodu odjechali Gradek oraz Michał Podlaski (Voster Uniwheels) i Jakub Kaczmarek (Team HUROM). Peleton nie kwapił się do pogoni (przewaga osiągnęła cztery i pół minuty) i wszystko wskazywało na to, że któryś z trzech kolarzy rozstrzygnie wyścig na swoją korzyść.

Na wjeździe na ostatnią rundę różnica spadła do dwóch minut. Peleton gonił bardzo mocno i na metę wpadła większa grupa kolarzy. Najszybszy był Paweł Franczak (CCC Sprandi Polkowice), który w ten sposób zdobył swój trzeci tytuł w Mnichu z rzędu. Tuż za nim uplasował się jego klubowy kolega Frantisek Sisr.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego startu. Pokazaliśmy siłę „pomarańczowych”, gdyż drugi był Frantisek Sisr, a kolejni kolarze z naszej ekipy też byli wysoko – mówił zwycięzca.

W czołowej „dziesiątce” było aż sześciu zawodników w pomarańczowych barwach. Czwarty był Łukasz Owsian, piąty Michał Paluta, szósty Paweł Bernas, a ósmy Patryk Stosz. Dalsze miejsca zajęli: Piotr Brożyna (12), Adrian Kurek (14), Mateusz Taciak (18) i Leszek Pluciński (59). Wyścigu nie ukończył Kamil Gradek.

Duż słabiej od swoich lokalnych rywali zaprezentowali się natomiast zawodnicy TC Chrobry Scott Głogów, którzy zajęli następujące miejsca: Paweł Szóstka (19), Jakub Jąkała (32), Szymon Drobny (33), Karol Kluklewicz (51), Artur Jatczak (60), Bartłomiej Wojtanek (75). Marcin Śladewski i Patryk Gieracki nie ukończyli zawodów.