Opublikowany: pt, Maj 4th, 2018

Paweł Czyżyk w ringu Friday Boxing Night

Dziś wielki dzień dla Pawła Czyżyka. Pięściarz wychowany w MKB Energetyce Lubin skrzyżuje rękawice w zawodowej walce. Jego rywalem będzie Jan Klimek.

Lubinianin zmierzy się w wadze półciężkiej do 81 kg. Jego rywal w lutym tego roku miał przetarcie podczas Gali w Wyszkowie, gdzie pokonał na punkty Pawła Żochowskiego i według obserwatorów, Klimka charakteryzowała duża kultura w ringu i przemyślane ataki. Paweł „Furia” Czyżyk  przygotowywał formę bardzo solidnie i w dzisiejszym pojedynku liczy na uniesienie jego ręki przez sędziego, w geście zwycięstwa.

– Jestem bardzo zadowolony że mogę się zaprezentować na ringach zawodowych. W wadze półciężkiej 81 kg zawsze boksowałem i czuję się w tej wadze znakomicie. Chce pokazać technikę z boksu olimpijskiego, z którego się wywodzę połączoną z moim pseudonimem ringowym czyli „Furią”. Efektywny styl boksowania, co wkrótce przełoży się na wynik sportowy. Podpisanie umowy promotorskiej z Fight Events Sp z o.o uważam za bardzo dobry krok w życiu. Chciałbym bardzo podziękować wszystkim i zachęcić do kibicowania mojego debiutu w Kościerzynie czwartego maja. Tymi wszystkimi startami chce zaprezentować się jak najlepiej, by w przyszłości toczyć walki na najwyższym poziomie – komentuje Paweł „Furia” Czyżyk.

Transmisja z walki Pawła Czyżyka podczas Friday Boxing Night odbędzie się 4 maja. Start transmisji w Polsat Sport o godzinie 20.00, a od godziny 19.00 w Polsat Fight.

Zestawienie walk:
Nikodem Jeżewski (90,8 kg) vs Demetrius Banks (90,9 kg)
Marcin Rekowski (108 kg) vs Andras Csomor (102 kg)
Kamil Gardzielik (71,1 kg) vs Damian Mielewczyk (70,7 kg)
Kewin Gruchała (69,4 kg) vs Sylwester Walczak vs (69,2 kg)
Paweł Czyżyk (80 kg) vs Jan Klimek (81 kg)
Piotr Podłucki (90 kg) vs Michal Bańbuła (91,5 kg)
Rafał Grabowski (62,7 kg) vs Andrei Staliarchuk (63,6 kg)
Max Miszczenko (83,7 kg) vs Damian Tarabasz (84,3 kg)

Kolejne planowane walki Pawła Czyżyka:
Kościerzyna 4 maja 2018: Paweł Furia Czyżyk VS Jan Klimek (81 kg) Waga półciężka
Legionowo 2 czerwca 2018: Paweł Furia Czyżyk VS Erykiem Ciesłowskim
Kałuszyn 31 sierpnia 2018: Paweł Furia Czyżyk VS ?
Żyrardów 9 października 2018: Paweł Furia Czyżyk VS ?

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..