Opublikowany: pt, Lis 10th, 2017

Patriotycznie, na sportowo i na słodko (WIDEO, FOTO)

Przygotowania do Narodowego Święta Niepodległości w Jaworze trwają w najlepsze.

Od rana w szkołach odbywają się uroczyste apele. W Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego złożone zostały kwiaty pod tablicą upamiętniającą naczelnika Państwa Polskiego. Tam też rozegrany został okolicznościowy turniej GAMBIT, w którym licznie wzięły udział drużyny ze wszystkich jaworskich szkół.

– To ważny dzień w życiu naszej szkoły. Tradycyjnie obchodzimy Święto Niepodległości i dzień patrona naszej szkoły. Odbyły się konkursy tematyczne, uroczysty apel i byliśmy na spektaklu w teatrze – mówi dyrektor „dwójki” Lesław Chrzanowski.

Młodzi jaworzanie uczcili ten dzień również na sportowo. W hali przy ul. Wiejskiej rozegrany został turniej w piłkę nożną „O Marcinkowy Rogal”. – Do rywalizacji stanęło osiem drużyn z terenu powiatu: m.in. z Paszowic, Targoszyna, Męcinki i szkół jaworskich – powiedział organizator zawodów Piotr Wąsowski, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Natomiast w kawiarni ECMEN najmłodsi jaworzanie wykonywali okolicznościowe, biało-czerwone kotyliony. W zajęciach udział wziął burmistrz Jawora, Emilian Bera. Do uczczenia Dnia Niepodległości i święta patrona miasta na słodko zaprasza dyrektor Muzeum Regionalnego, Arkadiusz Muła.

– Gorąco polecam świętomarcińskie rogale, które przyjechały do nas z Poznania – zachęca dyrektor. Rogale są opatrzone specjalnym certyfikatem a ich edycja jest limitowana. Słodkie pamiątki są do nabycia w Muzeum przy ul. Klasztornej oraz w Informacji Turystycznej w Rynku.

W Jaworze około południa nie widać jeszcze świątecznej atmosfery. Narodowe flagi wiszą jedynie na szkołach. Jak na razie tylko nieliczni mieszkańcy zdecydowali się na wywieszenie biało-czerwonej. Brak jest flag na urzędach, powiatowych i gminnych ulicach miasta.

Fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..