Opublikowany: sob, Kwi 14th, 2018

Patriotyczne przedszkolaki (WIDEO, FOTO)

W jaworskiej Akademii Krasnoludków – Przedszkolu Publicznym nr 2 setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości świętowana jest na wiele sposobów. Odbyło się już wielopokoleniowe, patriotyczne śpiewanie z chórem Albertówka, prezentacja tańców ludowych oraz spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci. – To nie koniec – zapewnia dyrektor przedszkola Krystyna Korybska i wylicza kolejne, zaplanowane wydarzenia.

Magdalena Nowak-Kozieł to jaworzanka, która robi to, co było jej dziecięcym marzeniem. Ilustrator to zawód wymagający nie tylko zdolności plastycznych, ale i wyobraźni. W środę pani Magdalena opowiadała przedszkolakom o swojej pracy i zaproponowała warsztaty, w których dzieci same mogły się sprawdzić i wykonać patriotyczną ilustrację. Z malowaniem orła w koronie były pewne problemy, ale już z biało-czerwoną flagą przedszkolaki poradziły sobie doskonale.

– W maju planujemy koncert piosenki patriotycznej i niepodległościowy rajd rowerowy. Przedszkolaki przećwiczą też musztrę w ramach ćwiczeń „Sprawni jak żołnierze”. Narodowe świętowanie w roku stulecia odzyskania niepodległości zakończymy akademią 11 listopada – dodaje dyrektor Korybska.

Galeria zdjęć:

fot. Daniel Śmiłowski

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..