Opublikowany: śr, Cze 10th, 2015

PASZOWICE. Pomogą osobom starszym

fundacja wspólnie lepiejNa bezpłatne wsparcie m. in. psychologa i prawnika mogą liczyć seniorzy z gminy Paszowice. Zainteresowani mogą już umawiać się na wizyty i spodziewać się specjalisty w swoim domu. Konsultacje możliwe są dzięki projektowi „Aktywni mimo lat”, który realizuje Fundacja „Wspólnie Lepiej”.

Z myślą o osobach starszych, które często nakłaniane są do podpisywania dokumentów wbrew swojej woli, nękane telefonami nieuczciwych handlowców np. o zmianie dostawcy energii, telefonii, czy zakupów sprzętów medycznych po cenach znacznie wyższych niż rynkowe powstał projekt „Aktywni mimo lat”.

– Pomagamy osobom starszym także w kontaktach z instytucjami, urzędami, a także z przychodnią – mówi Magdalena Wolna z Fundacji „Wspólnie Lepiej”. – Eksperci nie tylko poinformują seniorów o ich prawach, pomogą także w trudnych sytuacjach życiowych – wyjaśnia.

W ramach projektu „Aktywni mimo lat” powstał mobilny punkt konsultacyjno-doradczy dla osób starszych, samotnych, schorowanych, niepełnosprawnych oraz ich rodzin, a także dla osób uzależnionych i współuzależnionych. Potrzebujący zostaną objęci wsparciem mobilnego poradnictwa psychologa, prawnika, coacha, a także doradców obywatelskich.

Na spotkanie można umówić się dzwoniąc pod numer 530-223-000, Magdalena Wolna lub 693-269-211, Marek Młynek.

Projekt „Aktywni mimo lat” jest zadaniem publicznym. Na jego realizację pozyskano dofinansowanie w kwocie 134.400 złotych z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach rządowego Programu Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

MAT. FUNDACJA „WSPÓLNIE LEPIEJ”

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..