Pasy odprawione z kwitkiem

Cracovia doznała potrójnego solidnego uderzenia w przeciągu trzydziestu sześciu minut. Tyle bowiem wystarczyło miedziowym, aby trzykrotnie umieścić futbolówkę w siatce gospodarzy. Ostatecznie ekipa Piotra Stokowca pokonała drużynę z Krakowa i pewnie awansowała do 1/4 finału Pucharu Polski.

Zespół Piotra Stokowca wiódł prym w tym meczu już od samego początku. Najpierw na szesnastym metrze w polu karnym Cracovii, zawodnik gospodarzy w walce o piłkę sfaulował zawodnika miedziowych i już w 5. minucie była okazja do objęcia prowadzenia. Pewnym strzałem przy słupku, Michala Peskovicia pokonał Jakub Świerczok. W 25. minucie krótki, ale treściwy rajd w pole karne Cracovii wykonał Bartłomiej Pawłowski i przerzucił piłkę nad golkiperem miejscowych, umieszczając ją w siatce. Nokaut Pasom zaaplikował kolejny młody zawodnik miedziowych, Bartosz Kopacz. Po stałym fragmencie gry w 36. minucie meczu, defensor gości ustanowił wynik na 3:0. W ostatnich sekundach pierwszych 45. minut spotkania, słupek uratował gospodarzy od straty czwartej bramki. Do przerwy wynik już się nie zmienił, a Michał Probierz miał o czym rozmawiać w szatni ze swoimi zawodnikami.

Reprymendy nic nie dały. Cracovia w drugiej połowie grała chaotycznie. Na domiar złego, gospodarze nie mający pomysłu jak zaskoczyć gości, zaczęli brutalnie faulować. W 59. minucie efektem tego była czerwona kartka dla Oleksiya Dytyateva, który zaatakował pomocnika Jarosława Kubickiego wślizgiem w nogi, kiedy ten nie był już przy piłce. W 73. minucie Pasy miały pierwszą lepszą okazję do zdobycia bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mógł pokonać Martina Polacka uderzeniem futbolówki głową. Atak okazał się niecelny. Miedziowi grali swoje i pewnie dążyli do zwycięstwa z zerowym kontem strat bramkowych. Po doliczonych trzech minutach, stan na tablicy wyników nie zmienił się. Miedziowi zwyciężyli 3:0 i przed nimi 1/4 finału Pucharu Polski. Na koniec jedynie dodamy, iż swoją krótką opinię na temat rezultatu Zagłębia wyraził na jednym z serwisów społecznościowych prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Boniek, a jego treść brzmiała następująco: