Opublikowany: śr, Lip 11th, 2018

Park Rezydencja już za dwa lata?

Właściciel tzw. Dresdner Banku zaprezentował mieszkańcom wizualizację Parku Rezydencji, bo tak ma się nazywać zabytkowa kamienica po zakończeniu prac rewitalizacyjnych. Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją konserwatora zabytków, właściciel musiał rozpocząć prace do 2019 r. Tak się stało, a inwestor deklaruje dziś, że finisz inwestycji nastąpi w 2020 r.

Swoje plany właściciel jednego z najbardziej kłopotliwych prywatnych zabytkowych nieruchomości w Legnicy zdradził wczoraj, wieszając ogromną wizualizację na reprezentatywnej ścianie gmachu. Czy robi wrażenie?

– Olbrzymie – ocenia Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Trudno dziwić się takiej reakcji. Na tym, by budynek błędnie nazywany przez legniczan „Dresdner Bankiem” odzyskał dawny blask zależy bowiem zarówno urzędnikom, jak i mieszkańcom. Dużą rolę ma w tym lokalizacja, bo popadający od lat w ruinę obiekt mieści się niemal w samym sercu miasta. Do tego stwarzał zagrożenie dla przechodniów. Postępy właściciela budynku wnikliwie śledził także konserwator zabytków, który w grudniu ub.r. ostatecznie przystał na propozycję przesunięcia terminu rozpoczęcia prac do 2019 r.

Inwestor podtrzymuje swoje poprzednie deklaracje, potwiedzając dziś, że w Parku Rezydencji powstaną apartamenty, lokale użytkowe i parkingi. Nazwa odrestaurowanego gmachu będzie nawiązywać do tej prawidłowej, sprzed lat – „Pałac Czynszowy”.

– Po wielu latach burzliwej historii, zostanie on wyremontowany i odrestaurowany przez obecnego właściciela Progress Development. Odzyska dawny blask „Pałacu Czynszowego”, stanie się obiektem podnoszącym rangę historyczną Legnicy oraz urodę jej centrum. W jego murach odnaleźć będzie można niezapomnianą atmosferę historii, połączoną z nowoczesnym stylem, wygodą i funkcjonalnością – przekonują przedstawiciele firmy Progres Development.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..