Opublikowany: sob, Lut 24th, 2018

Para mieszana w tankowaniu umiłowana

Legniccy policjanci zatrzymali 31-latkę podejrzaną o kradzieże paliwa na terenie tutejszego powiatu. Kobieta, wraz z 20-letnim wspólnikiem, miała pecha. Uciekając ze stacji benzynowej wpadła bowiem wprost w ramiona policjantów.

– Tuż przed godziną dziesiątą wieczorem oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został poinformowany przez pracownika stacji, znajdującej się w jednej z pobliskich miejscowości, o kradzieży paliwa dokonanej przez kierującą volkswagenem polo – relacjonuje młodszy aspirant Iwona Król-Szymajda, oficer prasowy tutejszej jednostki.

Zgodnie z procedurą dyżurny skierował na miejsce zdarzenia najbliższy patrol. Policjanci, dojeżdżając do okradzionej stacji, zauważyli odjeżdżającego volkswagena.

– Pojazd oddalał się w kierunku Jawora bez włączonych świateł mijania. Funkcjonariusze zatrzymali auto do kontroli. Okazało się, że siedząca za kółkiem 31-latka nie posiada uprawnień do kierowana pojazdami. Ponadto dowód rejestracyjny auta został już wcześniej zatrzymany przez policję. Na domiar złego tablice rejestracyjne volkswagena skradziono dzień wcześniej z terenu powiatu jaworskiego – dodaje policjantka.

Policjanci ustalili również, że kontrolowany duet – chwilę przed zatrzymaniem – skradł paliwo z innej stacji benzynowej na terenie powiatu legnickiego. Skradzione paliwo sprawcy zalali do wcześniej przygotowanych plastikowych kanistrów.

– Co więcej, policjanci ustalili, że tego samego dnia około godziny 10.50 na terenie gminy Chojnów kobieta wraz z mężczyzną również dokonała kradzieży paliwa. Tym razem ich łupem padło ponad 46 litrów benzyny – informuje Iwona Król-Szymajda.

Złodziejski duet został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. O dalszym losie 31-latki i jej młodszego kolegi zdecyduje sąd. Za kradzieże grozi im kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..