Opublikowany: pon, Kwi 22nd, 2019

Papugarnia: ponad setka ptaków w Lubinie

Są sprytne, zwinne, ciekawskie i chętnie poznają nowych ludzi. Mowa o papugach, których już wkrótce w Lubinie będzie ponad setka. 1 maja startuje tu pierwsza w regionie papugarnia. Mieszkańcy zobaczą, jak te egzotyczne ptaki potrafią się bawić, popisywać i nawet tulić.

To, co dotychczas nieosiągalne, będzie na wyciągnięcie ręki i dla młodych i dla starszych. Jak usłyszeliśmy od właścicieli, w papugarni nierzadko lepiej od dzieci bawią się dorośli.

W tym wyjątkowym miejscu nad głowami będą latać swobodnie papugi, a gdy im się zachce, przylecą po ziarenko lub trochę pieszczot.

Papugarnia zajmuje piętrowy lokal na ulicy Polnej 27/29. Wcześniej można było tu kupić rzeczy dla niemowląt. Teraz wygląda tu zupełnie inaczej. 300-metrowa sala, pomalowane ściany, brzozowe gałęzie, podwieszone u sufitu liny i wysypana na podłodze drewniana ściółka. Już wkrótce zaroi się tu od ptaków.

– Postanowiliśmy przyjechać i otworzyć papugarnię w Lubinie, bo wiemy, że dużo osób z tego rejonu przyjeżdżało do naszej papugarni w Obornikach Śląskich – tłumaczy Jakub Sołtyński, jeden z właścicieli. – Przyjeżdżały do nas zarówno wycieczki zorganizowane, jaki i indywidualne – dopowiada.

Na ulicy Polnej będzie na nas czekało około dwunastu gatunków papug plus podgatunki, w sumie ponad setka ptaków. – Od małej nierozłączki do ar wielkości metra, kakadu, nimfy – wylicza drugi z właścicieli, Andrzej Dzięgielewski. – Każda jest unikatowa i ma inny charakter – zapewnia.

Papugi nie są zamykane w klatkach, ich domem jest cała papugarnia. Ptaki znają ludzi, nie boją się i są oswojone z człowiekiem. – Po zakupieniu biletu i kubeczka z ziarenkami, wchodzi się na salę, a papugi zlatują do nas. Przysiadają się na ramię, na rękę czy na głowę. Cały czas mamy bezpośredni kontakt z ptakami. Spacerujemy wśród nich – wylicza Andrzej Dzięgielewski. – To wspaniała zabawa dla całej rodziny – dodaje.

Malunki na ścianach papugarni zaprojektowała i wykonała 14-letnia lubinianka.

Papugarnia będzie otwarta we wszystkie dni tygodnia, od 10 do 18. Pierwszy raz otworzy drzwi przed mieszkańcami naszego regionu 1 maja o godzinie 10.


Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..