Opublikowany: pon, Mar 11th, 2019

Panie za kierownicą, panowie – czapki z głów! (FOTO, WIDEO)

Czy kobieta za kierownicą to wysokie ryzyko kraksy? Wręcz przeciwnie! W Jaworze panie udowodniły, że doskonale radzą sobie nie tylko z prowadzeniem pojazdów, ale potrafią też samodzielnie poradzić sobie np. ze zmianą koła. Niedzielne popołudnie minęło im pod znakiem motoryzacyjnej rywalizacji. 

Jazda na czas, parkowanie tyłem i slalomy – wszystko z piskiem opon i często perfekcyjnie.  W niedzielne południe parkingi przy ul. Słowackiego i Kuzienniczej zamieniły się w tory przeszkód i miejsce pikniku.

Jaworzanki obaliły mit o niezdarnym prowadzeniu pojazdów przez kobiety. Umiejętności mógłby im pozazdrościć niejeden zawodowy kierowca. Nie zważając na porysowany lakier (na paznokciach!) panie doskonale radziły sobie ze zmianą koła. Wspaniałej zabawie towarzyszyła muzyka i zapach kiełbasek z grilla.

– Panowie, czapki z głów! – z podziwem komentował wyniki na placu manewrowym prowadzący, radny powiatowy Michał Czarnecki.

Na deser organizatorzy zaprosili zainteresowanych do Muzeum Regionalnego, gdzie odbyło się rozdanie nagród i wernisaż tematycznej wystawy. Oprócz tych najszybszych i najsprawniejszych nagrody otrzymały uczestniczki docenione za grację i odwagę. W tej ostatniej kategorii gratulacje odebrała redaktor Maria Ugniewska, która tor pokonywała bezbłędnie, za to z gorszym od pozostałych czasem. Być może w osiągnięciu wyniku przeszkodził przepiękny, stylowy kapelusz, który z ledwością zmieścił się do ulubionego Atosa pani Marii.

Natomiast na podium najczęściej wywoływana była Anna Szostak. – Nie trenuję, aczkolwiek muszę przyznać, że lubię sobie szybciej pojeździć – przyznała jaworska mistrzyni kierownicy dodając, że zainteresowanie motoryzacją odziedziczyła po tacie.

Finałowemu wręczeniu nagród towarzyszył wernisaż wystawy „Kobiety w czasach Henrietty Hanke i Berthy Benz”. Pierwsza z bohaterek była jaworską pisarką, natomiast żona Karla Benza stała się ikoną motoryzacji. Co je łączy? – Niewątpliwie pasja – wyjaśnia dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaworze, Arkadiusz Muła. Wystawę można zwiedzać do końca sierpnia.

 

Fot. Daniel Śmiłowski

Materiał filmowy TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..