Opublikowany: czw, Sie 9th, 2018

Owsian liderem „górali” w Tour de Pologne

Koszulka lidera klasyfikacji górskiej Tour de Pologne od początku wyścigu jest w rękach kolarzy CCC Sprandi Polkowice. Po Michale Palucie i Janie Tratniku, założył ją Łukasz Owsian.

Jak można się było spodziewać, początek rywalizacji obfitował w ataki. Jan Tratnik znowu należał do najbardziej aktywnych, ale tym razem jego starania nie przełożyły się na miejsce w ucieczce. Udało się to natomiast Łukaszowi Owsianowi, który oderwał się wraz sześcioma zawodnikami.

Polak wygrywał jedną premię górską za drugą i po Michale Palucie i Janie Tratniku został trzecim liderem klasyfikacji górskiej. Koszulka w kolorze magenty została zatem ponownie w grupie CCC Sprandi Polkowice.

Zarówno Owsian, jak i pozostali atakujący, plasowali się wysoko w generalce, więc peleton kontrolowany przez Team Sky nie pozwolił, by przewaga wzrosła powyżej 2,5 minuty. Grupka została skasowana na ostatniej premii 1.kategorii, wygranej przez „pomarańczowego”, 27 km przed końcem.

Peleton był już wtedy mocno przerzedzony, ale wciąż jechali w nim Paweł Cieślik i Michał Schlegel. Na ostatnim podjeździe, kilka kilometrów przed kreską doszło do jeszcze większej selekcji i tego tempa „pomarańczowi” nie zdołali już przetrzymać. Najwyżej, na 18. miejscu przyjechał Cieślik i na tej samej pozycji jest w generalce.

Etap padł łupem Georga Preidlera, który pokonał Emanuela Buchmanna i lidera generalki, Michała Kwiatkowskiego.

– Załapać się do odjazdu nie było łatwo, bo początek to ciągłe ataki. Gdy już zdołałem wywalczyć miejsce w ucieczce skupiłem się na premiach górskich. Wygrałem osiem z nich, więc udało się osiągnąć plan minimum na ten etap, czyli utrzymać koszulkę lidera klasyfikacji górskiej w ekipie. Będziemy chcieli ją dowieźć do samego końca. Jutro najcięższy etap wyścigu, więc czeka nas spore wyzwanie. Do zgarnięcia jest 70 punktów, więc albo ja, albo Jan Tratnik, musimy być w ucieczce. Teraz trzeba się dobrze zregenerować, by być gotowym do ścigania na „królewskim” odcinku – mówi Owsian.

Zawodnicy CCC Sprandi polkowice zajęli następujące lokaty: Paweł Cieślik (18), Michal Schlegel (38), Łukasz Owsian (60), Michał Paluta (94), Kamil Gradek (114), Jan Tratnik (134), Paweł Franczak (136).

Fot. CCC Sprandi Polkowice via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..