Opublikowany: czw, Maj 24th, 2018

Otworzą baseny na Dzień Dziecka

Prognozy pogody są bardzo obiecujące, więc wszystko wskazuje na to, że już za tydzień, 1 czerwca, zostaną otwarte baseny odkryte na terenie RCS w Lubinie. Tradycyjnie będzie to prezent z okazji Dnia Dziecka – tego dnia zarówno maluchy, jak i dorośli będą mogli korzystać z obiektu za darmo.

W basenach jest już woda, więc obiekt jest już niemal gotowy na przyjęcie mieszkańców. Regionalne Centrum Sportowe właśnie przygotowuje się do otwarcia.

– Tak jak w ubiegłym roku, otwarcie planujemy na Dzień Dziecka. Wszystko zależy jeszcze od pogody, ale póki co prognozy są bardzo obiecujące – zapowiada się, że piątek będzie ciepły i słoneczny, więc dzieci będą mogły świętować swój dzień na basenie – mówi Piotr Midziak, prezes RCS.

Równocześnie trwają prace przy budowie nowej części basenu. Ta ma zostać otwarta w lipcu. Prace w żaden sposób nie będą kolidować z otwartą już częścią, więc mieszkańcy spokojnie będą mogli pluskać się w wodzie, a pracownicy firmy będą kończyć tę inwestycję.

Nowa część to przede wszystkim wodny plac zabaw z mnóstwem dodatkowych atrakcji. Zaplanowano też klasyczny plac zabaw ze zjeżdżalniami i huśtawkami dla dzieci, a także dodatkową plażę.

– Część rekreacyjna będzie powiększona o tę strefę dla naszych najmłodszych bywalców – będzie plac zabaw, wodny plac zabaw, a także powiększona plaża, przez co z basenów będzie mogła korzystać większa liczba mieszkańców. Powstały też dodatkowe szatnie i toalety – podkreśla prezes Midziak.

Obecnie w dobudowywanej części kończą się już prace ziemne. – Od początku czerwca ruszy montaż zjeżdżalni i pozostałych elementów zabawowych, będziemy wykładać chodniki. Choć może się wydawać, że wiele zostało jeszcze do zrobienia, to myślę, że w ciągu tygodnia, dwóch, będzie już widać znaczną różnicę – zaznacza szef RCS.

W dniu otwarcia, 1 czerwca, basen będzie czynny od godziny 10.00 do 20.00. Aż do 22 czerwca, czyli do ostatniego dnia roku szkolnego, w tygodniu basen będzie czynny w godzinach od 13.00 do 20.00, a w weekendy – od 10.00 do 20.00. Później, przez całe lato, z obiektu będzie można korzystać codziennie w godzinach od 10.00 do 20.00.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..