Oszuści wciąż zmieniają metody. Okradli 79-letnią głogowiankę

zdj. ilustracyjne

79-letnia głogowianka pożyczyła pieniądze nieznajomym, zabierając w zastaw saszetkę. Saszetka okazała się pusta, a nieznajomi oszustami.

Funkcjonariusze policji otrzymują coraz więcej zgłoszeń od starszych osób, które wykazały się czujnością i nie dały się okraść. Jednak mimo rosnącej świadomości wciąż zdarzają się przypadki oszustw. W ostatnim czasie ofiarą oszustów padła 79-letnia mieszkanka Głogowa:

– Głogowianka wpuściła do swojego mieszkania dwie nieznane jej osoby, które zostawiły w zastaw saszetkę z obcą walutą. Mężczyźni tłumaczyli się, że potrzebują pieniędzy, a w okolicy kantory są już pozamykane. Kobieta pożyczyła im pieniądze zabierając w zastaw saszetkę. Po sprawdzeniu okazało się, że saszetka jest pusta i nie ma w niej obcej waluty, a kobieta została przez nich oszukana – relacjonuje Łukasz Szuwikowski z głogowskiej policji.

Kobieta został okradziona na kwotę 950 złotych.

Policjanci zwracają się z apelem w szczególności do ludzi młodych:

– Informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość. Wykorzystajmy sposobność i ostrzegajmy bliskich przed zagrożeniami. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności – mówi głogowski policjant.

Wyświetlonych 3 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Paulina pisze:

    Sądzę, że ciągle zbyt mało tworzy się akcji zapobiegawczy takim działaniom. Starsi ludzie jak widać są bardziej ufni dla drugiego człowieka. Być może trzeba zadbać również o edukację ludzi starszych docierając do nich mediami z których korzystają. Nagminne finansowe wykorzystywanie naiwności osób starszych staję się przerażającą prawdą we współczesnym świecie.

  2. Anastazja pisze:

    Zgadzam się z Pauliną, seniorów powinno się edukować w większym stopniu i przypominać im o zagrożeniach.

  3. Kasia pisze:

    Jak można tak okradać starszych ludzi z dorobku życia? Jak Ci przestępcy mogą sobie później spojrzeć w lustro? Obrzydliwy proceder, kary za coś takiego powinny być dużo ostrzejsze…

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..