Oszukał „na amerykańskiego żołnierza”

Na wnuczka, pracownika socjalnego lub administratora spółdzielni. Oszuści nie próżnują i wymyślają coraz to nowe metody wyłudzania pieniędzy. Teraz pojawiła się kolejna. Naciągacze podają się za żołnierzy powracających w wojennych misji.

Ofiarami takiej przestępczej działalności padają najczęściej starsze kobiety, które w dobrej wierze oddają naciągaczom nawet po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tak było w przypadku 72-letniej głogowianki. Jej naiwność wykorzystał poznany na portalu społecznościowym mężczyzna udający amerykańskiego wojskowego.

– Kobieta przez dłuższy czas korespondowała z oszustem, który pod pretekstem chęci przyjazdu do Polski i zawarcia bliższej znajomości, poinformował ją, że wysyłał do niej paczkę z osobistymi rzeczami, dokumentami wojskowymi oraz sporą ilością gotówki. Paczka miała jednak utknąć w magazynie, a żeby ją odzyskać należało uiścić odpowiednie opłaty. Później natomiast potrzebował pieniędzy na ubezpieczenie i zezwolenie na pobyt w kraju – wyjaśnia Bogdan Kaleta z KPP w Głogowie.

Niczego nieświadoma kobieta przelewała pieniądze na wskazane konto i straciła w ten sposób prawie 18 tysięcy złotych. To kolejne zuchwałe oszustwo, którego można było uniknąć. Wystarczyła tylko odrobina przezorności i rozwagi.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..