Ostry początek Dni Lubina

O.S.T.R.

Koncerty muzyczne zdominują pierwszy dzień lubińskiego święta. W piątek na błoniach zagrają trzy zespoły, w tym gwiazda wieczoru raper O.S.T.R.

Jako pierwszy o godz. 19. na scenę wyjdzie zespół Leniwiec. Niech nikogo nie zmyli ta nazwa, bo energetyczni muzycy z Jeleniej Góry potrafią rozruszać nawet najbardziej wymagającą publiczność, a zwłaszcza taką, która gustuje w punku, reggae, rocku, ska czy nawet folku. Ich żartobliwe teksty w połączeniu z perkusją, gitarą elektryczną, basową, saksofonem i puzonem tworzą naprawdę wybuchową mieszankę. Zespół powstał w 1994 r. i jak dotąd wydał siedem albumów. Najbardziej znane utwory grupy to: „Droga”, „Moje miasto”, „Miłość jak z horroru” czy „Piekło i niebo”.

Leniwiec

Reszta dnia minie w rytmach hip-hopowych. Po Leniwcu, około godz. 20.20 zagra Polska Wersja. Zespół powstał przed pięcioma laty w Warszawie z inicjatywy dwójki raperów Jana i Hinola. Już rok później wydali swoją debiutancką płytę zatytułowaną „Powrót do przeszłości”. Do dwóch utworów z ich pierwszego krążka nagrane zostały teledyski („Licz na siebie” i „Nie wiem, czy to świat zwariował”). W kolejnym latach artyści gościli także w produkcjach takich muzyków jak Małach, Nizioł czy Rest. Popularne kawałki Polskiej Wersji to: „3J (Jestem Jaki Jestem)”, „Sam świata nie zmienię”, „Po chmurze chodzę”, „Senna powieka” czy „Nie chwal dnia”.

Na koniec prawdziwy hip-hopowy hit. Przed lubińską widownią wystąpi Adam Ostrowski, czyli O.S.T.R. Tego artysty chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Wybrali go zresztą sami mieszkańcy w facebookowym głosowaniu. Raper urodził się w 1980 r. w Łodzi w rodzinie o bogatych tradycjach muzycznych. Jak sam o sobie mówi, wyrósł na jazzie, a nie porcjach Bebika. Naukę gry na skrzypcach rozpoczął już w wieku trzech lat, a pierwsze hip-hopowe próby podejmował jako 12-latek, nagrywając się na popularnym kiedyś Kasprzaku.

Dwa lata później wraz z przyjaciółmi założył grupę muzyczną BDC, przekształconą później w LWC. Młodzi muzycy nagrali dwie nielegalne płyty. Ostatecznie zespół został rozwiązany w 1999 r. Solowy album Ostrego ukazał się w 2001 r. Od tej pory wydał już kilkanaście płyt. Jest znany nie tylko Polsce, ale i na świecie. W 2006 roku raper otrzymał nagrodę Polskiego Radia BIS Biser w kategorii Najlepsza energia na koncercie. W 2011 r. został sklasyfikowany na 4. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina. Rok później w kolejnym rankingu tegoż pisma został wybrany najlepszym polskim producentem hip-hopowym. W styczniu 2014 roku został wybrany Artystą Dekady w Plebiscycie WuDoo i Hip-hop.pl.

Dodaj komentarz