Ostatnie dni na obywatelskie projekty

Do 30 kwietnia można składać projekty w ramach Polkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2020. 

Przypominamy, że z puli PBO mogą być finansowane projekty inwestycyjne oraz remontowe, jeśli tylko dotyczą one nieruchomości, które są mieniem gminy. Do projektów miejskich trzeba dołączyć listy poparcia, tj. co najmniej 21 podpisów mieszkańców gminy, do tych z terenów wiejskich listy takie nie są wymagane. Maksymalna wartość zadania w mieście to 200 tys. zł, a na obszarach wiejskich – 40 tys. zł dla jednego sołectwa.

–  W urzędzie gminy uruchomiliśmy specjalny punkt konsultacyjny dla liderów i zainteresowanych osób, w którym pracownicy udzielają informacji i pomocy w zakresie przygotowania projektu – informuje Roman Tomczak, rzecznik prasowy magistratu.

Punkt czynny jest do 30 kwietnia, w godzinach pracy urzędu, pokój nr 5. Dodatkowo, we wtorki, od godz. 15.30 do 17 dyżury pełnią tam pracownicy dwóch wydziałów. Informacje można też otrzymać telefonicznie pod nr 76 847 41 45. Formularze zgłoszenia projektu należy składać w kancelarii urzędu gminy.

– Głosowanie w sprawie wyboru projektów do realizacji w ramach PBO 2020 będzie trwało od 17 do 30 czerwca – dodaje Roman Tomczak. – Wyniki zostaną ogłoszone 12 lipca.

Dodajmy jeszcze, że formularz zgłoszenia znajduje się na stronie www.pbo.polkowice.eu, ale można też zarejestrować się na stronie www.konsultacje.polkowice.eu, gdzie można wygenerować projekt, w specjalnie do tego przygotowanym systemie.

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..