Ostatni dzień wiceprezydent Legnicy

Dorota Purgal oficjalnie zwolniła fotel wiceprezydenta Legnicy. Ze swoim przełożonym i radnymi pożegnała się podczas dzisiejszej sesji.

O tym, że wiceprezydent rozstanie się z legnickim magistratem, mówiono od kilku miesięcy. Po raz pierwszy o planowanym odejściu Doroty Purgal na emeryturę informowaliśmy w sierpniu. W grudniu nieoficjalne doniesienia zostały potwierdzone:

Dzisiaj prezydent Tadeusz Krzakowski wraz z radnymi uroczyście pożegnali Dorotę Purgal.

– Dla miasta i jego mieszkańców przepracowałam trzydzieści lat. Najpierw przy organizowaniu i zarządzaniu miejską służbą zdrowia, później, już w Ratuszu, zajmując się oświatą, kulturą i sportem. Był to czas wielkiego wysiłku, ale i ogromnej satysfakcji. Mam nadzieję, że dobrze przysłużyłam się mieszkańcom i samorządowi – mówiła Purgal.

Decyzję o tym, kto zastąpi urzędniczkę na stanowisku wiceprezydenta, podejmie sam Tadeuszu Krzakowski. Jak mówi rzecznik prezydenta, Arkadiusz Rodak, nastąpi to już wkrótce.

Fot. UM Legnica

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..