Opublikowany: czw, Sty 11th, 2018

Osobówką czołowo w traktor

Osobowy volkswagen wjechał wprost w traktor. Uderzyło tak mocno, że od ciągnika odpadło koło, a na drogę wylało się paliwo.

46-letni mężczyzna kierujący volkswagenem próbował wyprzedzić jadące przed nim auto i na ulicy Witosa w Ścinawie zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka ciągnikiem rolniczym firmy John Deere. Uderzenie było tak silne, że traktor stracił jedno z przednich kół, a osobówka od strony kierowcy została zmiażdżona.

Kierowca volkswagena został zabrany na badania. Na szczęście nie odniósł poważnych obrażeń.

– Policjanci stwierdzili drastyczne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Sprawę skierowano do sądu, a prawo jazdy 46-letniego mężczyzny zostało zatrzymane – mówi aspirant sztabowy Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 18, jednak zanim uprzątnięto miejsce wypadku, strażacy mieli sporo pracy. Z ciągnika rolniczego wylało się bowiem na jezdnię paliwo. Jego sprzątanie oraz później usuwanie z drogi pojazdów trwało do późnej nocy.

Fot. Paweł Flunt

.

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..