Opublikowany: pon, Cze 11th, 2018

Ośmiu zatrzymanych podczas weekendu. Rekordzista z 4 promilami

Tylko w ten weekend legniccy policjanci wyeliminowali z ruchu aż ośmiu nieodpowiedzialnych kierowców. Rekordzista miał prawie cztery promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Odpowiedzialność za własne życie i innych uczestników ruchu jest najważniejsze. Niestety okazuje się, że wielu kierowców o tym zapomina, lekceważy przepisy i zasiada za kierownicą, będąc w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środków odurzających, bez uprawnień lub z zakazem prowadzenia pojazdów.

W miniony weekend w ręce legnickich funkcjonariuszy wpadło aż ośmiu nieodpowiedzialnych kierujących, którzy za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Promilowym rekordzistą okazał się kierowca jeepa zatrzymany do kontroli drogowej na ulicy Iwaszkiewicza. Był nim mieszkaniec Legnicy, który w organizmie miał blisko cztery promile alkoholu.

– Po raz kolejny przypominamy, że za złamanie zakazu sądowego grozi kara pięciu pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających, bądź w stanie nietrzeźwości kierowca może trafić do więzienia nawet na dwa lata. Z kolei za niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Nieodpowiedzialnym kierującym grozi również zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15 – informuje młodszy aspirant Jagoda Ekiert, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..