Opublikowany: śr, Cze 13th, 2018

Operowa diwa z Legnicy

Muzeum Miedzi zaprasza w najbliższą sobotę do Sali Królewskiej na koncert celebrujący 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystąpi Adriana Ferfecka, legniczanka, absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, obecnie występująca na prestiżowych scenach operowych w całej Europie.

Artystka na co dzień występuje na scenach w Berlinie, Wenecji i Rzymie. Sobotni koncert w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej będzie wyjątkową okazją do usłyszenia jej w rodzinnym mieście.

Dla legnickiej publiczności Adriana Ferfecka zaśpiewa utwory będące kanonem polskich pieśni patriotycznych, m.in. „Białe Róże”, „My, Pierwsza Brygada”, „O mój Rozmarynie”, „Marsz Strzelców”, „Warszawiankę”. W drugiej części koncertu wystąpi w repertuarze operowym, wykonując arie z oper Pucciniego, Verdiego, Rossiniego i  Bizeta.

Przy fortepianie zasiądzie Mischa Kozłowski – młody polski muzyk, który od lat z powodzeniem występuje jako solista i kameralista w salach koncertowych  Europy,  Japonii i Chin.

Koncert rozpocznie się 16 czerwca o godz. 20.00.

Fot. Adriana Ferfecka via Facebook

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..